ŽAIDIMAS „PAVEIKSLŲ MUZIEJUS“

ŽAIDIMAS „PAVEIKSLŲ MUZIEJUS“

Žaislinis stirniukas su prasmingomis spalvomis nutūpusiu drugeliu ant nosytės.

Stovi pasakų namelis, aukštai pakabintas varpelis, šalia praverti žali varteliai, pro kuriuos įeina mergaičių būrelis.

Vedantysis gidas susikaupęs visiems vaikams aiškina, kai parduotuvėse viską perki turi sumokėti pinigais, nes kiekviena prekė kainuoja.

Svarbu įgyvendinti lūkesčus, nes kol saulutė šviečia širdelėse gyvena viltis.

Užduotis. Surasti tinkamą paveikslą gamtine tematika ir nupirkus padovanoti rudaakei mergaitei, kurios svajonėse nutapytas žaislinis mielas stirniukas, ant kurio nosytės nutūpęs prasmingos spalvos drugelis.

Rudaakė dukrytė. Gera mergaitė, skaito daug knygelių, klauso muzikėlės, pasakėlių ir laukia su viltimi dovanėlės, nes šviesiame kambaryje palikta tuščia vieta paveikslui, kuris suteiks jaukumo, mintimis sugrąžins į vaikystės pievą.

Mergaičių būrelis nusiperka vaikams skirtus bilietus, gidas išdalina skrajutes, lankstinukus ir nuveda į salę. Supa kūrybinė aplinka, geras apšvietimas, visi paveikslai atrodo išvaizdingi, bet vieno paveikslo, kurio ieško mergaičių būrelis palieka didelį įspūdį, nes saulėtoje aplinkoje šviečia mūzos spinduliai, ryški vaivoryštė palieka širdies spalvas ir nutapytame paveiksle atsispindi rudaakės dukrytės svajonė.

Muziejaus gidas pasakoja istoriją apie rudo stirniuko vaikystę, kaip jaunutis su nosyte liesdamas žemuoges šokinėjo per pieveles, gaudydamas gamtoje drugelius prie upės kranto.

Mergaičių būrelis: Klausydamos gido pasakojimo mergaitės supranta, kad surado paveikslą tinkamą ir nusprendė nupirkti sumokėdamos sutaupytus pinigėlius.

Muziejaus gidas atiduodamas nupirktą paveikslą perrišo baltu kaspinu, paaiškino, kad drugelis turi prasmingą spalvą, nes geltona – tai saulės spindulys, šildantis žemę, o nutūpęs ant nosytės kelia vilties sparnus. Mergaičių būreliui gidas palinkėjo taupyti pnigėlius ir visada apsilankyti muziejuje.

ŽAIDIMAS „PAVEIKSLŲ MUZIEJUS“: pabaiga.