Žaidimas ,,Kuris laisvas’’

Žaidimas ,,Kuris laisvas’’

Mediniai staliukai sodyboje sustatyti aplink aukštas palmes, bet vienos baltos kėdutės turi trūkti. Po vedančiojo signalo vaikai turėdami rankose kiškučius bėga aplink mažus staliukus, kam trūksta vienos kėdutės, tas iškart iškrenta ir grakščiai nušoliuoja. Žaidimas tęsiasi iki pergalės, kol vienas dalyvis džiaugsis pasijutęs.

Vaikučius stebi komisija, kad nenukristų nuo triratukų, rankytėmis tvirtai laikytųsi, stebi, ar batų šniūreliai gerai užrišti.

Nugalėtojas berniukas ,,vardas‘‘ laimingas padėkoja Mikimauzui gaudamas dovanų rožinės spalvos grojantį pudeliuką, kuris pradeda judėti, dainuoti, kai paspaudžia vienos kojytės lietenėlę ir pasako LABAS. Leidžia visiems draugams paliesti šunelį, kartu dar iki vakaro pasiliks parke ir pakvies visus draugus su tėveliais už rankyčių pasivaikščioti vilties takais, kol danguje žvaigždutės suspindės.

Vedantysis:  Tik paspauskite, mieli draugai, su vienu piršteliu švelniai šuniukio kojytę, nusišypsokite mielai ir kartu šoksite, žaisite, skaitysite pasakėles, piešite piešinukus matydami kvepiančias baltas, rožines orchidėjas.

Auksinis rudenėlis. Prisimink išskirtinio grožio pudeliuką, nes šis pasakiškas žaisliukas ,,Vardu‘‘ (galima vardą sugalvoti šuniuko).

Bus su visais šventės dalyviais tikrai draugai

,,Vardus‘‘ vaikų surašyti dalyvavusių. Atneš sėkmę, galėsite kartu ruošti pamokėles, saugos namučius, paslaptingai į ausytę pasakysi, kad esi gera mergytė/berniukas, mokinė/ys  stropi/us, kai mokyklinėje pažymių knygelėje atsispindės aukšti įvertinimai už puikiai atliktas žinias.

Vaikai atsako: Džiaugiamės visomis dovanėlėmis, nes jos reikalingos ir reikšmingos, tėveliams sunku su pinigėliais, nes vaikučiai visko nori, o prekybos centruose prekės gražios, bet brangios.

Vedantysis: Būsite kaip miško rudos voveraitės, pirštuotos rudos pirštinaitės ir Mikimauzo dovanotos mėlynos striukytės sušildys pavasarį, rudenį, žiemą rankytes, pirštukus, nugarytę.

Lakštingalos balseliu eilėraštukus deklamuosite, prisimindami žaisliukus, grodami linksmai armonikėle, dūdele, dainuodami daineles suprasit, kad muzika palieka vilties erdves.

Mėgstama mėlyna spalva plauks kaip debesėlis danguje, atvertę prisiminimų atvirutę su plunksnelėmis ir eilėmis skaitydami būsite laimingi visada, nes su žiūronais matysite močiutes, tėvelius, jų širdingas palaikymas dovanos dėkingumo puokšteles.

Vaikai atsako: Visada prisiminsime rožinės spalvos pudeliuką grojantį, nes jis pasako LABAS, AČIŪ, triratukus, orchidėjų žiedelius, pro žiūronus matytus prasmingus veidus, nes tai artimųjų veidai – akys, lūpos, skruostai, šypsenos, viltys, nes jie buvo ir pasilieka šalia, kai saulė šviečia, lietutis lyja, snaigės krenta.

 

Uždėdami šiltas tėveliai pirštinytes pavargusius vaikučus paima ant rankyčių ir neša į namučius, kur laukia šilti pietūs, košytė, pienukas, lengvas šaukštelis. Žaidimas ,,Kuris laisvas’’ baigėsi.