ŽAIDIMAS anūkėlių ir senelių

ŽAIDIMAS „Mėlynakių anūkėlių pagalbos rankelės – lazdelės, akinukai, vaistukai“

Tai ŽAIDIMAS anūkėlių ir senelių.

Prie saulėto ežero žaliuoja medžiai, žalios eglės, ošia pušys, baltos gulbės išskleidžia sparnus. Ančiukai plaukioja krantuose. Sesutės kaip lakštingalos laukia pasakėlių ir balselio švelnaus.
Vedantysis pasitinka mandagiai senelius su anūkėlėmis ir leidžia išsirinkti pasakiško grožio senovines valteles su baltais irklais, su kuriais plaukdami pamatys pievas, bėgančias stirnas, briedžius.

Užduotis. Padėti pražilusiems seneliams neskubant išlipti iš valtelės ištiesiant pagalbos rankeles ir nuvesti prie berželio atsisėsti ant suoliuko, kol bus surastos, atneštos lazdelės, paberti paukšteliams trupinėlius ir per melsvą lubinų pievą nubėgti į vaistinę nupirkti akinukus ir vaistų akytėms, kad jos galėtų geriau matyti, išmokintų skaityti, rašyti, nes kai išaušta rytas, žemėje šviesu, paukšteliai pakelia sparnelius, vaikučiai laukia pasakėlių gražių. Tik senelių balsas nuostabus kaip varpelis suskamba likimu. Suspindi anūkėlių širdelėse dangus, akys pilnos džiaugsmo, gali rasti takelį prie trobelės, pirtelės, nes seneliams reikalingia nupirkti išskirtinio patogumo išdrožtas lietuviškas medines lazdeles.

Mėlynakės anūkėlės. Mergaitės smagios plaukia valtele, žuvytės nardydamos paliečia nendrių šakeles, prie Šventosios tiltelio išlipdamos atsargiai, kad laivelis nenuplauktų, palieka ant žolytės vasariškas basutes ir rankutėmis draugiškai susikabinusios dainuoja daineles. Mergaičių didelis noras padėti seneliams, nes jų sveikatėlė silpna, veideliai raukšlėti.

Vedantysis: Kadangi vienos šviesiaplaukės anūkėlės kojytė buvo lūžus, bet sugijo, ji šlubuoja, greitai eiti ir bėgti negali. Todėl mažais žingsneliais draugiškos sesutės nepalikdamos viena kitos eina takeliu, galvodamos apie senelių sveikatą, žingsnelius, rankytes, širdelę.

Mėlynakės anūkėlės atsako: Pasiruošusios nuoširdžiai kartu padėti.

Kaip lakštingalos dainuoja, lanko muzikos pamokėles, vertina iš senelių paveldėtą dovaną – gražius balsus. Veideliai suspindi nuo gegužės kūrybinių spindulių, nes gerai supranta scenarijų.

Vedantysis: Prie trobelių ir pirtelių laukia linksmuoliai miško gyventojai, mieli zuikučiai, meškučiai, voverytės, nes seneliai rūpestingi visada uždega laiku židinį, kad mergytės ir žvėreliai nesušaltų. kad būtu greičiau išneša dvi lazdeles ir paduoda mėlynakėms anūkėlėms.

Mėlynakės anūkėlės. Turėdamos lazdeles draugiškai sutaria, kad geltonplaukė pasaugos lazdeles, o tamsiaplaukė su kiškučiu, voveryte ir meškučiu nubėgs per giraitę nupirkti akinukų ir vaistukų.

Vedantysis: Visi dalyvaujantys džiaugsis scenarijaus laiminga pabaiga, nes nupirkti kokybiški akinukai padės geriau matyti lazdeles, anūkėlės išties pagalbos rankeles seneliams, kol drebančiomis rankomis pasieks lazdeles, galės saugiai išlipti iš valties pasivaikščioti gimtinės miške, rinkti žemuoges, mėlynes, ant kelmuko atsisėdusios mergaitės galės klausyti pasakėlių.