PRINCESĖS GIMIMO DIENA

PRINCESĖS GIMIMO DIENA

 

Orginalus scenarijus vaikų gimtadieniams tiks mergaitėms 4-5 metukų. Svečiams iš anksto išdalinkite kvietimo bilietėlius baltuose vokeliuose su saulės spindulėliais , nurodydami vietą ir laiko praleidimo trukmę.
Būtinai nepamirškite pabrėžti svarbių sąlygų – atvykti su puikia nuotaika, karnavaliniu rūbu ir kauke, kurią pats svečias išsirinkęs nustebins svečius.

PASIRUOŠIMAS
Rekomendacijos: linksmai šventei palikti darželio šviesių gėlių. Paruoškite dviejų aukštų tortą su karūnėle princesei. Papuoškite žaliais balionais medžių šakeles, nes mergytė gimusi pavasarį klausysis paukštelių giesmių, džiaugsis žemės lopinėliu. Matys vaivorykštės spalvas. Parinkite gražias lėkštes ir ryškias servetėles su meškučiais. Atmosfera turi būti rami, jauki, laukianti paslaptingų dovanėlių. Pakabinkite paveikslą su gražiu saulėtu miško vaizdu, laimės šuliniu, iš berželio šakų nutieskite platų kelią, pastatykite medinius suolelius, kad atvykę svečiai galėtų ant suolelių po ąžuolais pailsėti.

SVEČIŲ SUTIKIMAS
Su jumoru galima ištarti linksmus sutikimo žodžius ,,Laukiame širdingai‘‘, kad šventė būtu linksmesnė, iškilmingesnė kaip rūmuose. Pvz.: „Princas Robertas“ arba „Markizė Ana“. Pirmiausia svečiai tegul pradeda vaišintis vynuogėmis, obuoliais, kriaušėmis, bananais, ananasais, skaniu kepsniu. O paskui pradėkite šventinę programą suprasdami, kad laikas bėga skaičiuodamas kiekvieną sekundę, todėk akimirkas svarbu užfiksuoti pasitinkant dalyvaujančius. Kelią papuoškite šermuknio, klevo lapais, ištieskite raudoną kilimą, nes mėnesienos vaikai lakstys iki vėlaus vakaro. Baltose pievose grožėkites kartu drugeliais, prinokusiais obuoliais kvepiančiais vynu, pasitikite kaimynus, nes kartu sodinote obelėles.

ŠVENTINĖ PROGRAMA.
Įjunkite negarsiai linksmą muziką ir išvardinkite svęčių vardus.
……………………………………………………………………………………………………./vieta svečių vardams/.

Jei į svečius atvyko dar viena paslaptinga viešnia, pakvieskime ją sutikti aplodismentais. Tai lauktas svečias vardu ,,Anastazija‘‘, kuri bus šventės vedėja. Visi atsistoję ploja ir į salę įeina Anastazija.

Anastazija: Sveikiname visus atvykusius, princus, princeses ir markizus. Pas mus šiandien didelė šventė – princesei /vardas/ sukanka /…/ metukai. Prašau garsiai pasakome ,,Su gimtadieniu‘‘, visi garsiai ir širdingai ištarią šią frazę.

Anastazija: O dabar, prašau, susipažinkime. Mano vardas Anastazija, džiaugsmas. O koks Jūsų vardas?

Vaikai draugiškai ištaria šią frazę: Džiaugsimės vaikystės grožiu, nes gimtadienis – šviesių linkėjimų skrynelė, ją atidarius išsipildo slapčiausios svajonės. Reikia tik minčių raktelį turėti.

Anastazija: Man labai smagu susipažinti su tokiais išsilavinusiais, tolerantiškais, draugiškais, linksmais vaikučiais. Jūs tikriausiai mėgstate žaisti dėliones, džiaugtis siurprizais, nustebinti draugus?

Vaikai atsako. Plodami rankytėmis ir šokinėdami vaikai linksi galvutėmis laukdami linksmybių, žaidimų. Nuoširdžios šypsenos ir noras tapti savarankiškais vertingiausias atsakymas ir prasmingiausias minčių raktelis, kaip gražiausias prisiminimų žiedas pasilieka širdyje.

Anastazija: Dabar aš Jums užduosiu klausimus, į kuriuos atsakysite taip arba ne.
Ar laukiate saulės spindulėlių? Taip.
Ar matote plaukiančius debesėlius? Taip.
Ar paberiate paukšteliams trupinėlių? Taip.

Jei vaikai atsako pokštaudami, vadinasi, širdelėse plaka džiaugsminga ateitis. Tik padarytas gramatines klaideles Anastazija ištaiso, kad žodžiai skambėtu taisyklinga lietuviška kalba. Vaikučiai atidžiai klauso klausimų ir pabaigoje supranta, kad viskas kasdienybėje yra miela, gražu ir yra TAIP, žodžio NE negali būti.

Pavasarėlis už langų, paukštelis kelia sparnelius,
Karšti pyragėliai kvepia gėlėtose lėkštėse,
Pirštelius ir rankeles nusiplaudami paliesime
Gimtadienio plastmasinius šaukštelius.
Bus gera gyventi, atrodys laikas dovanoja
Protingus svečius, tėvelius ir draugus.

MIELI PALINKĖJIMAI
Palinkėkime mažai princesei širdingų žodžių. Visi sustokite gražiai ratu, kai skamba muzika skambi ir perduokite vienas kitam po frezijos šakelę. Palinkėjimą ištaria tas, kurio delnuose žiedai ir muzika negroja akimirką. Muzika įjungiama. Pas ką delnuose žiedai, tas palinkėjimą dovanoja, o princesė sėdi moderniame baltos spalvos aksominiame fotelyje ir diaugiasi švente.Sulaukusi rausvo vakaro stebi akutėmis dangaus žvaigždes, klauso pasakėlių, kalbasi su savimi prisimindama palinkėjimus. Rankomis apkabina žaislus, svečius, įrėmintuose rėmeliuose lieka prisiminimų dangus. Speiguotą naktį snaigės šoka ratu, snieguolė, senis šaltis su elniukais atvažiuoja miškeliu. Nuskindama sušalusias šakeles parsineša namo, matydama kaip šerkšnas tirpsta padeklamuoja eiles.

PATI GERIAUSIA DARBŠTUOLĖ
Mielos mergaitės. Pačios tikriausios darštuolės su prijuostėmis – tai kuklios šeimininkės, kurių rankelės atlieka su meile visus darbus. Galime patikrinti, kaip Jūs susitvarkysite su sunkiu darbu. Kiekviena gaus po menišką darbelį, nes reikės nupiešti gėlės žiedelį ir medelį su abejomis rankelėmis. Mergaitės pagal muziką piešia iškart abejomis rankomis ant patogaus stalelio. Paskui išrenkame gražiausią piešinuką su širdingomis visų metų laikų spalvomis.

SVARBIAUSIAS PAVAIŠINIMAS
Anastazija: Jūs visi šaunuoliai. Aš noriu pavaišinti desertu su ledais. Pagal užsakytą vaikišką muziką atnešamas tortas su ananasais ir žvakutėmis, šventė tęsiasi su salžiu pyragėliu ir kokteiliu. Priimdami dovanėles stebite, ar nieko netrūksta ant stalo, nes mažyliams iš džiaugsmo nukrenta žaisliukai, kol valgo želė. Vienas su kitu dalinatės šaukšteliu, lėkštele, nes atvyko pasveikinti su rogutėmis visas darželio būrys. Čia daug veidelių ir širdelių, todėl nusišypsokime vaikučiams skanėstus nešdami.

Štai ir baigėsi princesės gimimo diena!