Linksma šventė namuose

Linksma šventė namuose

Kalėdinės vaikų šventės scenarijus skirtas nedidelei 5-10 metų amžiaus vaikų grupei. Labiausiai tiktų šį scenarijų naudoti namuose organizuojamai šventei. Šventės įgyvendinimui užtenka vieno suaugusiojo.

Jei vaikai keisis dovanėlėmis, kiekvienas į šventę atvykęs vaikas savo dovanėlę padeda po kambario kampe stovinčia eglute. Jeigu šventėje dalyvauja vaikai, kurių tarpe yra vienas kito nepažįstančių, mama ar kitas suaugęs žmogus iš pradžių susirinkusiems vaikams siūlo pažaisti susipažinimo žaidimą. Vaikai susėda kambaryje ir paeiliui turi pasakyti savo vardą bei įvardinti, kuo būtų, jei gyventų Fantazijos šalyje. Pavyzdžiui:

Mano vardas Lukas, aš būčiau milžinu su penkiom rankom ir gelbėčiau princesę.

Šis žaidimas turėtų pralinksminti vaikus ir padėti įsiminti naujų draugų vardus. Kai vaikai apsipranta ir įsidrąsina, tuomet siūloma pažaisti žaidimą „Smaližių karalius“. Mama atneša ir ant stalo padeda didelę stiklinę vazą, kuri sklidinai pripildyta spalvotų guminukų.

Mama: Vaikai, atspėkite, kiek šioje vazoje yra guminukų. Kai visi pasakysite savo spėjimus, mes suskaičiuosime guminukus. Tas, kurio spėjimas bus arčiausiai tiesios, laimės visus guminukus ir bus paskelbtas smaližių karaliumi.

Vaikai pasako savo spėjimus ir visi draugiškai su mamos pagalba ima skaičiuoti guminukus. Kai guminukai suskaičiuoti ir paaiškėja laimėtojas, mama pasidžiaugia, kad buvo labai smagu žaisti ir pasiūlo smaližių karaliui pasidalinti savo prizu su visais. Daroma pertaukėlė, kurios metu vaikai vaišinasi šventiniais skanėstais arba žaidžia savo sugalvotus žaidimus.

Kalėdiniame vakarėlyje dalyvaujantiems judriems ir linksmiems vaikams galima pasiūlyti žaisti žaidimą „Surask daiktą“. Mama iš anksto kambaryje išdėlioja įvairius daiktus. Vaikai pasidalina į dvi grupes. Kiekviena grupė gauna popieriaus lapą, kuriame surašyti arba nupiešti mamos išslapstyti daiktai. Abu sąrašai skirtingi, todėl vaikų grupės ieško skirtingų daiktų. Surastus daiktus vaikai deda į vieną krūvą kambario viduryje. Laimi ta komanda, kuri pirmoji surenka daiktus. Jei žaidimo pabaigoje lieka nesurastų daiktų, abi komandos drauge ieško paskutinių daiktų.

Mama: Šaunuoliai, puikiai atlikote užduotį. O dabar laimėjusioji komanda gali išsirinkti kalėdinę dainą, kurią visi dainuosime, kad greičiau prišauktume Kalėdų dvasią.

Nugalėtojų komanda iš sąrašo išsirenka dainą, kurią visi dainuos. Mama išdalina vaikams lapus su dainos tekstu, jei atsirastų vaikų, kurie dainos nemoka. Jeigu vaikams patinka dainuoti, galima dainuoti ir kitas dainas.

Jei vaikai dar nepavargo, galima pažaisti žaidimą „Kalėdų kojinė“. Mama niekam nematant kojinėje paslepia kokį nors daiktą. Tuomet vaikai paeiliui čiupinėja kojinę ir bando atspėti, kas joje yra. Kojinę galima uostyti, kratyti, tačiau jokiu būdu negalima žiūrėti į jos vidų. Vaikas, kuris atspėja paslėptą daiktą, slepia kojinėje kitą daiktą ir vaikai vėl spėlioja. Žaidžiama, kol pabosta.

Kad vaikai pilnai įsitrauktų į žaidimus ir visi būtų linksmi, galima paklausti, ar jie moka įdomių žaidimų. Mokydami vieni kitus naujų žaidimų vaikai greičiau ras bendrą kalbą, patirs mokymo džiaugsmą.

Pritrūkus idėjų galima suorganizuoti kūrybišką žaidimą, kuriam reikia tik popieriaus, žirklių, klijų ir spalvotų pieštukų. Vaikai aprūpinami šiomis priemonėmis ir paprašoma pasiskirsčius grupėmis nupiešti ar suklijuoti kuo įdomesnę kalėdinę eglutę. Vaikai bus užimti bent valandai, o jei bus arbatos ir sausainių, galės žaisti iki pat vakaro. Sukurtas eglutes vėliau galima išstatyti ant palangės, kad visi matytų šaunius pasiekimus.

Šventės pabaigoje pagaliau galima dalintis dovanėlėmis. Jei buvo iš anksto sutarta, kad vaikai atsineštų universlias dovanėlės, tinkančias tiek mergaitei, tiek berniukui, galima dovanų dalybas paversti įdomiu žaidimu. Visi vaikai iš kepurės ištraukia eilės numerį. Kai kiekvienas jau turi savo skaičių, vaikas, ištraukęs vienetą, prieina prie eglutės ir išsirenka jam patikusią dovaną. Dovana išpakuojama. Jei dovana patiko, ją pasilieka sau, jei ne, pakuoja kitą dovaną. Antrasis vaikas gali pasirinkti arba jau išpakuotą dovaną, arba išpakuoti naują. Taip tęsiama tol, kol išpakuojamos visos dovanos. Jei kuriam nors vaikui nepatiko dovana, galima draugiškai dovanėlėmis apsikeisti.

Štai atėjo ir vakaras, mažieji patyrė daug linksmų įspūdžių, todėl namo grįš su gera nuotaika, o mama galės džiaugtis šauniai pavykusia švente.

Autorė: Birutė Sol